Spotkanie opłatkowe

Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać – uważa ks. Jan Twardowski.

Nierozerwalnie związane  z Bożym Narodzeniem są spotkania opłatkowe różnych grupach społecznych czy zawodowych. Weszły one już na stałe do naszej pięknej, polskiej tradycji bożonarodzeniowej.  

Spotkanie Opłatkowe  naszej organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia Pomocy  Osobom Niepełnosprawnym   i rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia  terapii zajęciowej odbyło się   18 stycznia 2020r.

Rozpoczęło  się  Mszą Świętą w kaplicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej, celebrowaną przez ks. Profesora  Franciszka Rząsę – założyciela Fundacji WZRASTANIE i  jego duchowego opiekuna.

Dalsza część spotkania   odbyła się w miejscowej stołówce.  Ksiądz  profesor odmówił modlitwę, poświęcił opłatki i pobłogosławił wszystkich zgromadzonych, życząc ofiarności i cierpliwości  w kroczeniu „ Drogami Miłosierdzia”.

Życzenia noworoczne złożył również prezes stowarzyszenie p. Stanisław Wielgos. Nie szczędził słów życzliwości wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Spotkanie było okazją do bliższego poznania się, pogłębienia wzajemnych relacji  i poszerzenia wiedzy o problemach, z którymi borykają się na co dzień rodziny dzieci niepełnosprawnych.

Spotkanie opłatkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry