Podpisanie Umowy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie krokiem milowym w przyszłość BELWEDERU

Stan epidemiologiczny związany z pandemią covid- 19  trwający od kilku miesięcy z oczywistych względów spowolnił działalność Stowarzyszenia.

Do odwołania zostały wstrzymane wszystkie zaplanowane akcje charytatywne między innymi  największa z nich „Przeworskie Pola Miłosierdzia”.

Nie mogliśmy spotykać się bezpośrednio, aktywnie działać w środowisku, ale pracowaliśmy w innej przestrzeni.

Najaktywniej z nas pracował Prezes Stowarzyszenie Stanisław Wielgos, który  opracował projekt o dofinansowanie przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku zlokalizowanego przy ul. Kasztanowej w Przeworsku, z przeznaczeniem na działalność w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Dzięki tej inicjatywie  projekt ów został podpisany  dnia 28 maja 2020 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie z Fundacją Wzrastanie.

W ramach zadania powstaną pomieszczenia, w których będzie się odbywała rehabilitacja zawodowa, a także społeczna. Budynek zyska również windę.       W imieniu Województwa Podkarpackiego umowę podpisał – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie – Pan Jerzy Jęczmienionka.  Zadanie będzie realizowane przez Fundację Pomocy im. Św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, którą reprezentowali: Pan Tadeusz Sroczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji oraz Pan Janusz Wylaź – Wiceprzewodniczący Zarządu. Inwestycja będzie realizowana przez 2 lata. Kwota dofinansowania ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego wynosi 1 049 688,00 zł w 2020 roku oraz 407 945,00 zł w 2021 roku.

Co dalej?

Mamy nadzieję, ze epidemia wyhamuje na tyle, że będziemy mogli już w najbliższym czasie  powrócić do aktywnej działalności w środowisku i podejmowanymi działaniami pozyskiwać środki na wkład własny, aby sięgać  po inne, zewnętrzne środki pomocowe.

Tyle jest jeszcze do zrobienia, a czas goni!

Przyłączcie się, bo dzięki pomocy wielu, zrealizujemy to szlachetne Jubileuszowe Dzieło – na 100 Rocznicę Urodzin Jana Pawła II.

Podpisanie Umowy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie krokiem milowym w przyszłość BELWEDERU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry