Sprawozdanie z posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych im. Świętego Jana Pawła II z dnia 19.02.2020

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia na dzisiejszym posiedzenia skupili się wokół najważniejszego problemu – Organizacji  dużej publicznej zbiórki pod hasłem „Przeworskie Drogi Miłosierdzia”.

Na wstępie prezes w krótkich słowach omówił przebieg  spotkań w gminie Zarzecze i Sieniawa –  podobne będą odbywać się w kolejnych gminach, celem pozyskania wolontariuszy do  sprawniejszego przeprowadzenia powyższej akcji na danym teranie. W zebraniach tych udział wzięli władze w.w gmin wraz z Dyrektorami Szkół Podstawowych i GOPS-ów.  Obie Gminy wyraziły chęć pomocy.

Zbiórka publiczna na terenie powiatu przeworskiego, leżajskiego i łańcuckiego, przyjmuje nazwę „Przeworskie drogi miłosierdzia” z planowaną datą na dzień 15.04.2020 do 15.05.2020.

Ks. Prof. Franciszek Rząsa poinformował, że za zgodą Arcybiskupa zostanie przeprowadzona  zbiórka w kościołach na terenie diecezji przemyskiej w środę popielcową na cele przebudowy obiektu dla niepełnosprawnych w Przeworsku.

Zebrani zdecydowali, że symbolem „Przeworskich Dróg Miłosierdzia” będzie  mała, czerwona róża.

Sprawozdanie z posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych im. Świętego Jana Pawła II z dnia 19.02.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry